ШМО


Висновки
 за результатами проведення
онлайн-семінару 27.03.20р.
«Екологічна свідомість – здоров’я планети»
        Шановні колеги! Доброго здоров’я всім!
        Сьогодні ми провели другий онлайн-семінар з визначеної теми. Скажу, що для нас це було цінне та продуктивнее спілкування. За результатами семінару ми хочемо поділись з Вами нашими висновками та важливою інформацією. Тому прошу всіх переглянути весь зміст повідомлення.
І. Інформація для розмірковування

Може планета хоче відпочити?

      Планета втомилася від метушні людей, вона брикає штормами і зливами, температурить безморозну зиму, розповсюджує віруси, струшує себе землетрусами як собака, яка вийшла з води або втомилася.
        Можливо планета вибрала спосіб лікування: зібрати всіх вдома. Кожного мешканця – всередині своєї країни, всередину свого будинку, ближче до рідних стін. Щоб відпочити від метушні, від вічного поспіху.
        Щоб згадали про своє здоров’я, про настільні ігри в колі сім’ї, про чаювання з батьками і дітьми. Щоб спекти пиріг, тісто якого вимагає п’ятигодинної уваги, замість хот-дога на бігу. Щоб дивитися, як вариться кава, давно привезена з подорожі, і неспішно пити її з красивої чашки. Домалювати картину, переписати рецепти в блокнот, пересадити квіти.
        Планета заганяє нас по домівках, щоб ми навели в ньому порядок: починаючи зі своєї кімнати, продовжуючи своїми думками. Можливо тоді ми почнемо цінувати кожну секунду життя. І скоро повернемося в бажані туристичні місця, які поки відпочинуть без нас. Весна вдихне в них життя, оновить свіжим повітрям без нескінченних селфі і сміття під ногами. І відкриє нам новий світ, який нам потрібно починати берегти вже зараз, цієї хвилини, починаючи із себе.
Віта Грущинська,
студентка 1 курсу спеціальності «Журналістика»
ІІ. Висновки учасників семінару
        Бекленіщева І. О: «Людина – частина природи, її унікальне і розумне створіння, вона повинно піклуватись та зберігати все, що було створено природою до неї. Не дивись на всіх, не чекай чужої дії – ДІЙ ПЕРШИМ».
        Лобода О. А.: «Вважаю, що екологічна свідомість – найвищий сенс і прояв нашого життя».
        Шевченко Л. І.: «Від забруднення природне оточення страждає і хворіє: погіршуються умови життя рослин, тварин і самої людини. Щоб вижити, людині потрібно зберегти природу Землі, жити в гармонії з природою».
        Алєксашова Н. В.: «Від гармонії у душі людини залежить гармонія природи. Зараз ми відчуваємо  «крик Землі» - це крик нашої душі».
        Волощенко Н. М.: «Природа –  єдина книга, що укладає глибокий зміст на усіх своїх сторінках. Природа нe прощає помилок».
        Макаренко О. В.: «Вирішення глобальних проблем планети Земля лежить у людських серцях, у людській небайдужості, життєвій мудрості і відповідальності. Екологічна та духовна освіта мають стати способом життя  людей усіх вікових категорій...».
        Хоменко Н. А.: «Вважаю, що екологічна свідомість КОЖНОЇ людини – це необхідна умова зупинення глобальної катастрофи, яка наразі рушить екосистему нашої планети, забирає життя людей».
        Лисеєнко Н. Є.: «У кожного з нас з'явилася підстава відволіктись від щоденної суєти і замислитись над долею планети.  ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ... Кожен має взяти відповідальність за свої думки, свої дії, своє життя і усвідомити, що доля нашої вселенської оселі напряму залежить від кожного з нас».
        Анакiна А. В.: «Наше спільне щастя – жити на планеті Земля, спілкуватися з нею. Але треба кожному почати з себе, душею відчути єдність з природою: бути обережним в лісі, щоб не зламати гілку, бо дереву боляче, воно живе; не залишати після себе сміття, бо землі неприємно переносити таку неповагу до себе; обережно поводитись з вогнем, бо він може знищити цілі лісові масиви, поля. Людина виділяється серед об’єктів живої природи своїм розумом, щирим серцем…Принаймні, має виділятись!!!...».
        Шорнікова В. В.: «Вважаю, що власна екологічна свідомість – це той невеличкий, але такий необхідний крок для збереження нашої планети. Від наших думок і дій залежить наше майбутнє, майбутнє наших дітей і майбутнє планети».
        Сухова І. В.: «Людина, яка втрачає ціннісні орієнтири, починає руйнувати все навколо себе –  природу, суспільство, родинні зв‘язки... Тому треба перш за все опікуватися питаннями екології людської душі».
        Ломейко О. І.: «Все на Землі, все треба берегти:
І птаха, й звіра, і оту тваринку.
Не чванься тим, що цар природи ти,
Бо врешті ти — лише її частинка».
        Паліна О. П.: «Всі проблеми людини в оточуючому її світі, в тому числі і екологічні, починаються із духовності, із екології власної душі кожного з нас. Думка має силу.  Коло однодумців має ще більш впливовий поштовх для  ідей, дій та звершень! Зміни на краще себе і світ!».
        Хромченко О. О.: «Цінності –  це не правила життєдіяльності, а наші принципи, ставлення, переконання. Люди і відрізняються від роботів тим, що мають ціннісні орієнтири.  Ми постійно чекаємо, що зміниться на краще життя. Ми не зрозуміли, що природа довго чекала, що зміниться людина, перестане бути бездумним споживачем. Глобальні проблеми  виникають через те, що ми не замислюємося над наслідками, бо ми усі причетні до екологічної проблеми. Одних екологічних знань мало. Людина зараз багато знає, але мало розуміє, а ще менше робить.  Раніше було навпаки. Бездумне поглинання інформації не небезпечно. Зараз у нас з'явилася можливість переосмислити, зробити висновки. Будьте здорові і Богом збережені!».
        Скрипник В. В.: «Ми існуємо завдяки природі, а не природа завдяки нам».
        Котлярова С.С.: «Чистота душі призводить до чистоти мислення, відчуттів і, врешті решт, до чистого навколишнього середовища».
        Уткіна Т. В.: «Небайдужість, свідомість кожного, врятує життя нашої планети – НАШОГО СПІЛЬНОГО ДОМУ!».
        Краснікова А. І.: «Все, що відбувається на нашій планеті, відбувається за нашої свідомої чи несвідомої участі. То ж нехай все зміниться завдяки нашому свідомому переосмисленню, ставленню, висновкам та діям».
ІІІ. ПРИЄДНУЙТЕСЬ і  ПРИЄДНАЙТЕ ІНШИХ
        Екологічний календар: 28  березня  Всесвітня акція «Година Землі». Година Землі –  це найбільша світова ініціатива на підтримку збереження планети та сталого використання її ресурсів. Щорічно у Годину Землі відбувається символічне відключення світла на 1 годину. Ця акція діє з 2008 року і об'єднала понад 180 країн світу, а в Україні –  понад 80 міст, сотні організацій, бізнесцентрів, навчальних закладів... Кожен може долучитися до акції шляхом вимкнення світла та приладів о 20:30  28 березня 2020 року на 1 годину!
        ВИМКНИ СВІТЛО! Нехай світлом будуть твої почуття та думки!
Краснікова А. І.

Немає коментарів:

Дописати коментар